A1502 Apple MacBook Pro (2014) 13.3" Retina Core i7 8GB 256GB
1,099.00 AED Original price was: 1,099.00 AED.779.00 AEDCurrent price is: 779.00 AED.
A1990 Apple MacBook Pro (2019) 15.4″ TouchBar Core i9 32GB Ram 512GB SSD 4GB Graphics
3,099.00 AED Original price was: 3,099.00 AED.1,999.00 AEDCurrent price is: 1,999.00 AED.
A1707 Apple MacBook Pro (2017) 15.4″ Retina Core i7 16GB RAM 256GB SSD 2GB Graphics
1,999.00 AED Original price was: 1,999.00 AED.1,299.00 AEDCurrent price is: 1,299.00 AED.
19
People watching this product now!
-
Pick up from the Grenewed Store
To pick up today
Free
-
Courier delivery
Our courier will deliver to the specified address
2-3 Days
Free
-
Warranty 6 months
-
Free 7-Days return
Payment Methods
Description
Overview:
The Apple MacBook Pro MPTT2B/A A1707 was released in June 2017 with Touchbar and Touch ID renders performance and multitasking efficiency with its integrated 16 GB RAM. This device is powered by a reliable 2.9 GHz Intel Core i7 processor. Its 1TB flash drive provides storage space for digital content. Also, it features a convenient 15.4-inch display that provides a clear view of files, apps and documents. In addition, this space grey Apple notebook comes pre-installed with the Mac OS Ventura.
ABOUT THIS PRODUCT
| Weight | 1.5 kg |
|---|---|
| Brand | Apple |
| MPN | MPTT2LL/A |
| Model Number | A1707 |
| Internal Storage | 256 GB |
| Storage Type | SSD |
| RAM | 16 GB |
| Color | Silver |
| Display Size | 15.4″ |
| Processor Generation | 7th Gen |
| Processor Type | Core i7 |
| Condition | Renewed |
| GTINGTIN/EAN/UPC Number | 617445000000 |
| Keyboard Language | English |
| What's In The Box | Power cable & Charger |
| Weight | 1.5 kg |
|---|---|
| Brand | Apple |
| MPN | MPTT2LL/A |
| Model Number | A1707 |
| Internal Storage | 256 GB |
| Storage Type | SSD |
| RAM | 16 GB |
| Color | Silver |
| Display Size | 15.4″ |
| Processor Generation | 7th Gen |
| Processor Type | Core i7 |
| Condition | Renewed |
| GTINGTIN/EAN/UPC Number | 617445000000 |
| Keyboard Language | English |
| What's In The Box | Power cable & Charger |
| Weight | 1.5 kg |
|---|---|
| Brand | Apple |
| MPN | MPTT2LL/A |
| Model Number | A1707 |
| Internal Storage | 256 GB |
| Storage Type | SSD |
| RAM | 16 GB |
| Color | Silver |
| Display Size | 15.4″ |
| Processor Generation | 7th Gen |
| Processor Type | Core i7 |
| Condition | Renewed |
| GTINGTIN/EAN/UPC Number | 617445000000 |
| Keyboard Language | English |
| What's In The Box | Power cable & Charger |
