A1369 Apple MacBook Air (2011) 13″ Core i5 4GB 128GB SSD
799.00 AED Original price was: 799.00 AED.301.00 AEDCurrent price is: 301.00 AED.
-
Pick up from the Grenewed Store
To pick up today
Free
-
Courier delivery
Our courier will deliver to the specified address
2-3 Days
Free
-
Warranty 6 months
-
Free 7-Days return
Payment Methods
Description
Originally released July 2011
The Apple MacBook Air 13.3” MD226LL/A or MD226B/A laptop, with corner to corner display, gives a wide screen view. The Thunderbolt I/O technology of this Apple laptop facilitates quick transfer of data. Using flash memory for storing data and files, this Apple notebook system starts almost instantly. The backlit keyboard of this Apple laptop helps you type with ease, even in dull light conditions. Featuring a multi-touch trackpad, you can zoom, swipe and navigate the screen of this Apple notebook with simple finger gestures. You can video chat with ease, with the integrated Facetime camera of this Apple MacBook Air A1369 laptop.
ABOUT THIS PRODUCT
| Weight | 1.5 kg |
|---|---|
| Brand | Apple |
| MPN | 2/A1369, MacBookAir4 |
| Model Number | A1369 |
| Internal Storage | 128 GB |
| Storage Type | SSD |
| RAM | 4 GB |
| Color | Silver |
| Display Size | 13.3″ |
| Processor Generation | 2nd Gen |
| Processor Type | Core i5 |
| Condition | Renewed |
| GTINGTIN/EAN/UPC Number | 6.43908E+11 |
| Keyboard Language | Arabic, English |
| What's In The Box | Power cable & Charger |
| Weight | 1.5 kg |
|---|---|
| Brand | Apple |
| MPN | 2/A1369, MacBookAir4 |
| Model Number | A1369 |
| Internal Storage | 128 GB |
| Storage Type | SSD |
| RAM | 4 GB |
| Color | Silver |
| Display Size | 13.3″ |
| Processor Generation | 2nd Gen |
| Processor Type | Core i5 |
| Condition | Renewed |
| GTINGTIN/EAN/UPC Number | 6.43908E+11 |
| Keyboard Language | Arabic, English |
| What's In The Box | Power cable & Charger |
| Weight | 1.5 kg |
|---|---|
| Brand | Apple |
| MPN | 2/A1369, MacBookAir4 |
| Model Number | A1369 |
| Internal Storage | 128 GB |
| Storage Type | SSD |
| RAM | 4 GB |
| Color | Silver |
| Display Size | 13.3″ |
| Processor Generation | 2nd Gen |
| Processor Type | Core i5 |
| Condition | Renewed |
| GTINGTIN/EAN/UPC Number | 6.43908E+11 |
| Keyboard Language | Arabic, English |
| What's In The Box | Power cable & Charger |
