A1370 Apple MacBook Air (2011) 11″ Core i5 2GB 64GB SSD
489.00 AED Original price was: 489.00 AED.259.00 AEDCurrent price is: 259.00 AED.
-
Pick up from the Grenewed Store
To pick up today
Free
-
Courier delivery
Our courier will deliver to the specified address
2-3 Days
Free
-
Warranty 6 months
-
Free 7-Days return
Payment Methods
Description
Apple MacBook Air A1370 (2011) Core i5
This Apple MacBook Air 11″ laptop from 2011 (A1370) is a powerful and stylish Notebook/Laptop with a dual core i5 processor, 2GB RAM, 64GB and 128 GB SSD storage. It features a 13-inch screen, a 1.80 GHz processor speed, and runs on macOS 10.13.6 High Sierra operating system. This laptop comes with a charger and the original box, making it a perfect purchase for anyone looking for an Apple laptop.
The MacBook Air series is known for its sleek design and impressive performance, and this laptop is no exception. With its powerful processor and 2GB RAM, it can handle multiple tasks with ease. The 128GB SSD storage ensures that your files and documents load quickly, and the 11-inch screen size provides a clear and immersive display. This laptop is perfect for anyone looking for a high-performance, stylish laptop
ABOUT THIS PRODUCT
| Weight | 1.5 kg |
|---|---|
| Brand | Apple |
| MPN | 1/A1370, MacBookAir4 |
| Model Number | A1370 |
| Internal Storage | 128 GB |
| Storage Type | SSD |
| RAM | 2 GB |
| Color | Silver |
| Display Size | 11.6″ |
| Processor Generation | 2nd Gen |
| Processor Type | Core i5 |
| Condition | Renewed |
| GTINGTIN/EAN/UPC Number | 8.85909E+11 |
| Keyboard Language | English |
| What's In The Box | Power cable & Charger |
| Weight | 1.5 kg |
|---|---|
| Brand | Apple |
| MPN | 1/A1370, MacBookAir4 |
| Model Number | A1370 |
| Internal Storage | 128 GB |
| Storage Type | SSD |
| RAM | 2 GB |
| Color | Silver |
| Display Size | 11.6″ |
| Processor Generation | 2nd Gen |
| Processor Type | Core i5 |
| Condition | Renewed |
| GTINGTIN/EAN/UPC Number | 8.85909E+11 |
| Keyboard Language | English |
| What's In The Box | Power cable & Charger |
| Weight | 1.5 kg |
|---|---|
| Brand | Apple |
| MPN | 1/A1370, MacBookAir4 |
| Model Number | A1370 |
| Internal Storage | 128 GB |
| Storage Type | SSD |
| RAM | 2 GB |
| Color | Silver |
| Display Size | 11.6″ |
| Processor Generation | 2nd Gen |
| Processor Type | Core i5 |
| Condition | Renewed |
| GTINGTIN/EAN/UPC Number | 8.85909E+11 |
| Keyboard Language | English |
| What's In The Box | Power cable & Charger |
