A1502 Apple MacBook Pro (2014) 13" Core i5 8GB RAM 256GB SSD
899.00 AED Original price was: 899.00 AED.549.00 AEDCurrent price is: 549.00 AED.
A1466 Apple MacBook Air (2012) 13" Core i5 4GB 128GB SSD
799.00 AED Original price was: 799.00 AED.399.00 AEDCurrent price is: 399.00 AED.
A1278 Apple MacBook Pro (2012) 13″ Core i7 3rd Gen 8GB Ram 256GB SSD
729.00 AED Original price was: 729.00 AED.479.00 AEDCurrent price is: 479.00 AED.
10
People watching this product now!
-
Pick up from the Grenewed Store
To pick up today
Free
-
Courier delivery
Our courier will deliver to the specified address
2-3 Days
Free
-
Warranty 6 months
-
Free 7-Days return
Payment Methods
Description
Originally released June 2012
The MacBook Pro MD102B/A from Apple is powered by a 3.6 GHz Intel Core i7 3rd Generation processor, and has an 8/16GB GB RAM. It has a hard drive capacity of 256GB or 512GB SSD Drive. This Apple MacBook has a 13.3-inch display and it is available in silver
ABOUT THIS PRODUCT
| Weight | 1.5 kg |
|---|---|
| Brand | Apple |
| MPN | MD102LL/A |
| Model Number | A1278 |
| Internal Storage | 256 GB |
| Storage Type | SSD |
| RAM | 8 GB |
| Color | Silver |
| Display Size | 13.3″ |
| Processor Generation | 3rd Gen |
| Processor Type | Core i7 |
| Condition | Renewed |
| GTINGTIN/EAN/UPC Number | 885910000000 |
| Keyboard Language | English |
| What's In The Box | Power cable & Charger |
| Weight | 1.5 kg |
|---|---|
| Brand | Apple |
| MPN | MD102LL/A |
| Model Number | A1278 |
| Internal Storage | 256 GB |
| Storage Type | SSD |
| RAM | 8 GB |
| Color | Silver |
| Display Size | 13.3″ |
| Processor Generation | 3rd Gen |
| Processor Type | Core i7 |
| Condition | Renewed |
| GTINGTIN/EAN/UPC Number | 885910000000 |
| Keyboard Language | English |
| What's In The Box | Power cable & Charger |
| Weight | 1.5 kg |
|---|---|
| Brand | Apple |
| MPN | MD102LL/A |
| Model Number | A1278 |
| Internal Storage | 256 GB |
| Storage Type | SSD |
| RAM | 8 GB |
| Color | Silver |
| Display Size | 13.3″ |
| Processor Generation | 3rd Gen |
| Processor Type | Core i7 |
| Condition | Renewed |
| GTINGTIN/EAN/UPC Number | 885910000000 |
| Keyboard Language | English |
| What's In The Box | Power cable & Charger |
